FM28V100-TGTR IC Chip High Performance Memory for Optimal Data Storage
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : CYPRESS
Model Number : FM28V100-TGTR
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1 - 3 days
Packaging Details : standard
Speed : 67MHz
Number of I/O : 62
Program Memory Type : FLASH
EEPROM Size : 2K x 8
RAM Size : 64K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 1.71V ~ 5.5V
Contact Now
Product Description
Product Parameters
• Package: LQFP-144
• Operating Temperature: -40℃ to +85℃
• Supply Voltage: 2.7V to 3.6V
• Maximum Operating Frequency: 100MHz
• Maximum Operating Current: 5mA
• Storage Temperature: -65℃ to +150℃